Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Jaunumi

.
Maksa, ko bankas iekasē no mazumtirgotājiem par pircēju maksājumu karšu apstrādi, tiks ierobežota saskaņā ar ES izstrādātajiem noteikumiem. To otrdien balsojumā apstiprināja Eiropas Parlamenta Ekonomikas un monetāro lietu komitejas deputāti. Šis balsojums apstiprina neoficiālo vienošanos ar ES Padomi, kas tika panākta decembrī. Ierobežojumi attieksies gan uz pārrobežu, gan iekšzemes karšu darījumiem un samazinās izmaksas karšu lietotājiem.
Lasīt tālāk
Foto: flickr.com/mac_ivan/
ES ieviestās sankcijas pret Krieviju var atcelt tikai tad, kad tā mainīs savu agresīvo politiku Ukrainā, ievēros pamieru, atsauks karaspēku no Ukrainas un pārstās atbalstīt separātistus, teikts rezolūcijā, par kuru Parlaments balsoja otrdien. EP deputāti nosoda teroraktus Ukrainā un mudina ES izstrādāt plānu pret Krievijas īstenoto informatīvo karu, vairāk palīdzēt Ukrainai īstenot reformas, kā arī humanitārajā, veselības un aizsardzības jomā.
Lasīt tālāk
.
Trešdien, 14. janvārī, Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma Eiropas Parlamenta plenārsesijā pirmo reizi "starmešu gaismā", visas Eiropas iedzīvotāju un viņu tieši vēlētā likumdevēja priekšā, iepazīstinātu ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm un tās pamatotu. Ņemot vērā nesenos terora aktus Francijā, Straujuma uzvēra, ka ir svarīgi aizstāvēt Eiropas vērtības. Debatēs deputāti atzinīgi novērtēja apņemšanos strādāt pie pasažieru datu reģistra ar mērķi uzlabot drošību. Viņi arī uzsvēra nepieciešamību strādāt pie ieguldījumiem un ekonomikas izaugsmes, kā arī pie vienotā digitālā tirgus izveides.
Lasīt tālāk

Pasākumi

.
Kas mudina cilvēkus sacelties pret esošo kārtību un riskēt ar savu dzīvību? Vai revolūcija ir vienīgais cīņas veids? Kāda nozīme ir Eiropas Parlamenta rezolūcijām un debatēm cilvēktiesību jomā? Par šādiem jautājumiem 31.janvārī plkst. 11.00 diskutēsim ES mājā, Aspazijas bulv.28 kopā ar Ukrainas jauniešiem, kas piedalījās Maidan notikumos. Īpaši jauniešu diskusijai Euromaidan aktīvistes un studentes Jeļizavetas Ščepetiļņikovas video uzruna.
Lasīt tālāk
.
Vai esi 16-30 gadus vecs(-a) un piedalies Eiropas mēroga projektā? Izmanto iespēju un piesakies Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursam, kura mērķis ir jauniešu vidū veicināt Eiropas apziņas veidošanos. Pieteikšanās sākās 2014. gada 2. decembrī un ilgs līdz 2015. gada 2. februārim. Uzvarētāji iegūst ne tikai atzinību un iespēju iepazīstināt plašāku auditoriju ar savu projektu, bet arī naudas balvu.
Lasīt tālāk