Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Jaunumi

.
Ceļotāji, kas paši internetā komplektē savas brīvdienas, saņems tādu pašu aizsardzību kā tie, kas iegādājas ceļojumus no tradicionālajiem ceļojumu aģentiem, - šādu vienošanos panākuši Eiropas Parlaments (EP) un ES Padome.
Lasīt tālāk
.
Eiropas Savienībai jādara viss iespējamais, lai novērstu jaunas traģēdijas Vidusjūrā. Tai jāpaplašina operācijas “Triton” pilnvaras, lai tā varētu veikt meklēšanu un glābšanu visā ES piederošajā Vidusjūras daļā, norāda EP trešdien pieņemtajā rezolūcijā. EP deputāti prasa arī saistošas kvotas patvēruma meklētāju sadalei starp ES dalībvalstīm, lielākas iemaksas pārvietošanas programmās, vairāk sadarbības ar trešām valstīm un stingrākus pasākumus pret cilvēku kontrabandistiem.
Lasīt tālāk
.
Pateicoties Eiropas Sociālā fonda noteikumu grozījumiem, ko trešdien apstiprināja EP, dalībvalstis 2015. gadā varēs saņemt ES finansējumu miljarda eiro apmērā, lai 650 000 jauniešu varētu iesaistīt darba tirgū. Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvai piešķirtais finansējums papildinās Eiropas Sociālā Fonda līdzekļus 20 dalībvalstu reģionos, kur jaunatnes bezdarbs pārsniedz 25%.
Lasīt tālāk

Pasākumi

Garšīgie likumi

30/04/2015

.
EPIB uzsāk projektu Garšīgie likumi un kopā ar Latvijas topošajiem pavāriem un ēdināšanas speciālistiem izzinās EP lēmumus pārtikas drošības jomā par trim tēmām - alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. Skolas, kuras pieteikušas dalību projektā, maijā un jūnijā vietējos iedzīvotājus aicinās uz tematiskām degustācijām un domu vētru. Jau drīzumā – jauno speciālistu piedzīvojumi un receptes!
Lasīt tālāk
.
Lai iedvesmotu jauniešus, skaidrotu Eiropas Parlamenta likumdošanas darbu un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem, jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti viesojas dažādās Latvijas pilsētās. Artis Pabriks Alūksnē, Krišjānis Kariņš Valmierā, Roberts Zīle - Kauguros un Pumpuros un Andrejs Mamikins Daugavpilī - šādi pērnā gada nogalē iesakām un šogad ar Ivetas Grigules vizīti Dobelē atsākām. Piektdien, 17.aprīlī, Inese Vaidere Jelgavā! Drīzumā, iespējams, Tavā pusē viesosies arī Tatjana Ždanoka un Sandra Kalniete.
Lasīt tālāk
.
Eiropas dienā, 9.maijā, no pl. 11.00 līdz 15.00 aicinām uz ES māju, Aspazijas bulvārī 28! Programmā: radošā darbnīca bērniem "Mūzikas instrumentu ceļojums" - no dažādiem materiāliem varēs gatavot bungas un piedalīties orķestrī; viktorīna gudrībai un iespēja salikt ES karti - atpazīstot tradicionālos ēdienus un iepazīstot pilsētas un ievērojamas personības. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par jauniešu iespējām Eiropas Parlamentā, piemēram, praksi. Eiropas dienu svin visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, jo tieši 1950. gada 9. maijā dzima ideja par Eiropas Savienības izveidi.
Lasīt tālāk