Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Jaunumi

.
Eiropas Parlaments (EP) atbalstījis Eiropas Komisijas (EK) novembrī iesniegto €315 miljardu "Junkera investīciju plānu", kura mērķis ir veicināt dzīvotspējīgu ieguldījumu finansēšanu Eiropā. Likumdošanas sarunās ar ES Padomi EP izdevās pielāgot fonda finansēšanas struktūru, panākt ietekmi uz fonda vadītāju izraudzīšanos un nodrošināt vairāk demokrātiskās pārredzamības.
Lasīt tālāk
.
Eiropas Parlaments pauž nožēlu, ka nesenās apsūdzības par korupciju starptautiskajā futbola federācijā FIFA ir nopietni iedragājušas starptautiskā futbola reputāciju. Ceturtdien pieņemtajā ziņojumā EP deputāti pieprasa pilnīgu neiecietību pret korupciju futbolā uzsverot, ka steidzami vajadzīgas padziļinātas strukturālas reformas FIFA organizācijā.
Lasīt tālāk
.
Eiropas Parlaments trešdien pieprasīja Komisijai izvērtēt stāvokli Ungārijā un izveidot ES mehānismu, lai uzraudzītu demokrātijas, tiesiskuma un cilvēktiesību ievērošanu dalībvalstīs. Nāvessoda atjaunošana Ungārijā pārkāptu ES Līgumus un Pamattiesību Hartu, savukārt Ungārijas valdības uzsāktā aptauja par migrāciju ir tendencioza, maldinoša un neobjektīva, uzskata EP deputāti.
Lasīt tālāk

Pasākumi

.
EPIB aicina radio stacijas integrēt savā programmā konkursus par Eiropas Parlamenta (EP) deputātu darba kārtību un EP vērtībām, tajā skaitā Saharova, Pilsoņu un LUX balvām. Konkursa saturs tiks piedāvāts no EPIB puses, no radio puses nepieciešams profesionāls atbalsts, lai informāciju sagatavotu atbilstoši auditorijas vajadzībām un paradumiem ar mērķi sasniegt maksimālo rezultātu, veicinot izpratni par EP deputātu aktualitātēm un EP vērtībām. Lūdzu, plašākai informācijai par EP dienaskārtību, deputātu aktivitātēm un vērtībām skatīt EPIB Latvijā mājaslapā.
Lasīt tālāk
.
Lai iedvesmotu jauniešus, skaidrotu Eiropas Parlamenta likumdošanas darbu un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem, jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti viesojas dažādās Latvijas pilsētās. Artis Pabriks Alūksnē, Krišjānis Kariņš Valmierā, Roberts Zīle - Kauguros un Pumpuros un Andrejs Mamikins Daugavpilī - šādi pērnā gada nogalē iesakām un šogad ar Ivetas Grigules vizīti Dobelē un Ineses Vaideres vizīti Jelgavā atsākām. Pirmdien, 11.maijā, Tatjana Ždanoka Rēzeknē! Drīzumā, iespējams, Tavā pusē viesosies arī Sandra Kalniete.
Lasīt tālāk

Garšīgie likumi

30/04/2015

.
Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas birojs Latvijā projekts "Garšīgie likumi" pamudinājis desmit Latvijas profesionālās skolas un tehnikumus izzināt un pagatavot ES lēmumus par trim tēmām: alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. Ko jaunieši iemācījušies un domā par pārtikas drošību? Mācību noslēgumā topošie pavāri gatavo degustācijas un prāta vētras.
Lasīt tālāk