Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Jaunumi

.
ES jaunie noteikumi par maksājumu pakalpojumiem varētu turpmāk mazināt to izmaksas, ļaujot tirgū ienākt jauniem dalībniekiem, kas piedāvā klienta vārdā veikt maksājumu ar mobilo vai tiešsaistes rīku starpniecību. Atjauninātos noteikumus EP deputāti pieņēma ceturtdienas balsojumā. Noteikumi, kam neoficiāli piekritušas arī dalībvalstis, uzlabos arī maksājumu pakalpojumu drošību, atrunājot datu aizsardzības un finansiālās atbildības noteikumus, kas jāievēro visiem tiešsaistes maksājumu pakalpojumu nodrošinātājiem.
Lasīt tālāk
.
Trešdienas vakarā EP deputāti debatēs ar ES enerģētikas komisāru Migelu Kaneti un Luksemburgas prezidentūras pārstāvi Nikolasu Šmitu pauda bažas par nesen paziņotajiem Gazprom un vairāku Eiropas enerģētikas uzņēmumu plāniem dubultot Nord Stream gāzes vada jaudu.
Lasīt tālāk
Francijas prezidents Fransuā Olands un Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien oficiāli uzrunāja Eiropas Parlamentu, pēc tam uzklausot EP politisko grupu vadītāju replikas par pašreizējo stāvokli Eiropas Savienībā, kas saskaras ar vēl nebijušiem izaicinājumiem.
Lasīt tālāk

Pasākumi

.
Labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītājai svinīgā ceremonijā pasniegta Eiropas Pilsoņu balvas Goda medaļa.
Lasīt tālāk
Diskusijā ar vairāk nekā 150 LLU studentiem – maģistrantiem, NVO un uzņēmējiem par ES-ASV Transatlantiskās tirdzniecības līgumu (TTIP), komentējot izskanējušās bažas par potenciālajiem riskiem, Latvijas eiroparlamentārietis no atbildīgās komitejas Artis Pabriks uzsvēra: “Latvijai ir jāspēj parūpēties par savām interesēm – neviens cits to nedarīs. Turkāt savas intereses ir jādefinē un jāaizstāv proaktīvi, nevis tad, kad jau sarežģītajā un ilgajā sarunu procesā panākts kompromiss par līguma saturu – jārīkojas ir tagad!”
Lasīt tālāk
.
Eksperti: vienmēr visu nevar „aprakstīt” ar likumiem - liela loma ir sabiedrības līdzdalībai Latvijas iedzīvotāji pauž optimismu attiecībā uz ES pastāvēšanu – tuvāko piecu gadu laikā būtiski nekas nemainīsies (90%) un arī pēc 20 gadiem ES pastāvēs (60%). Vienlaikus 25% respondentu skeptiski vērtē ES konkurētspējas iespējamo pieaugumu globālā mērogā, tādēļ sagaida daudz aktīvāku rīcību Latvijas MVU atbalstam.
Lasīt tālāk