Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Jaunumi

.
Kad pirms diviem gadiem mēs tikāmies pēdējā Austrumu partnerības samitā Viļņā, neviens nevarēja paredzēt tālākos dramatiskos notikumus. Krimas nelegālā aneksija ir satricinājusi Eiropas drošības arhitektūru, un konflikts Austrumukrainā turpina būtiski ietekmēt mūsu attiecības ar Krieviju. Tomēr laikā starp pasākumiem Viļņā un Rīgā viena lieta ir mainījusies: krietni uzlabojusies ES kopējā spēja reaģēt uz cilvēku cerībām par labāku nākotni un izaicinājumiem reģionā.
Lasīt tālāk
.
Uzņēmumi, kas Eiropas Savienībā importē alvu, tantalu, volframu un zeltu no konfliktu skartām un augsta riska teritorijām, jāpakļauj ES sertifikācijas procesam, lai nodrošinātu, ka ES līdzekļi neveicina bruņotus konfliktus un cilvēktiesību pārkāpumus pasaulē, norāda EP deputāti trešdien pieņemtajos ierosinājumos likumprojektam, ko atbalstīja ar 402 balsīm par, 118 pret un 171 atturoties.
Lasīt tālāk
.
Uzņēmumu faktiskie īpašnieki būs jāreģistrē ES dalībvalstu centrālajos reģistros, kas būs pieejami gan kompetentajām iestādēm, gan personām, kam ir likumīga interese par šo informāciju, piemēram, pētnieciskajiem žurnālistiem. To paredz trešdien apstiprinātā vienošanās starp Eiropas Parlamentu un ES Padomi. Jaunās direktīvas mērķis ir cīnīties pret noziegumiem nodokļu jomā un teroristu organizāciju finansēšanu. Apstiprināti arī jaunie noteikumi, kas uzlabos naudas līdzekļu pārvedumu izsekojamību.
Lasīt tālāk

Pasākumi

.
Lai iedvesmotu jauniešus, skaidrotu Eiropas Parlamenta likumdošanas darbu un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem, jaunievēlētie Eiropas Parlamenta deputāti viesojas dažādās Latvijas pilsētās. Artis Pabriks Alūksnē, Krišjānis Kariņš Valmierā, Roberts Zīle - Kauguros un Pumpuros un Andrejs Mamikins Daugavpilī - šādi pērnā gada nogalē iesakām un šogad ar Ivetas Grigules vizīti Dobelē un Ineses Vaideres vizīti Jelgavā atsākām. Pirmdien, 11.maijā, Tatjana Ždanoka Rēzeknē! Drīzumā, iespējams, Tavā pusē viesosies arī Sandra Kalniete.
Lasīt tālāk

Garšīgie likumi

30/04/2015

.
EPIB uzsāk projektu Garšīgie likumi un kopā ar Latvijas topošajiem pavāriem un ēdināšanas speciālistiem izzinās EP lēmumus pārtikas drošības jomā par trim tēmām - alergēni, ģenētiski modificēti organismi un jaunā pārtika. Skolas, kuras pieteikušas dalību projektā, maijā un jūnijā vietējos iedzīvotājus aicinās uz tematiskām degustācijām un domu vētru. Jau drīzumā – jauno speciālistu piedzīvojumi un receptes!
Lasīt tālāk
.
Eiropas dienā, 9.maijā, no pl. 11.00 līdz 15.00 aicinām uz ES māju, Aspazijas bulvārī 28! Programmā: radošā darbnīca bērniem "Mūzikas instrumentu ceļojums" - no dažādiem materiāliem varēs gatavot bungas un piedalīties orķestrī; viktorīna gudrībai un iespēja salikt ES karti - atpazīstot tradicionālos ēdienus un iepazīstot pilsētas un ievērojamas personības. Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt par jauniešu iespējām Eiropas Parlamentā, piemēram, praksi. Eiropas dienu svin visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, jo tieši 1950. gada 9. maijā dzima ideja par Eiropas Savienības izveidi.
Lasīt tālāk